• خانه
  • بلاگ
  • ایزومالت چیست و چگونه می توان در تزیینات شکری از آن استفاده نمود؟
0 0
ایزومالت چیست و چگونه می توان در تزیینات شکری از آن استفاده نمود؟

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

ایزومالت چیست و چگونه می توان در تزیینات شکری از آن استفاده نمود؟

  • متوسط

دستور پخت

اشتراک

ایزومالت یک جایگزین قند است که از چغندر قند که برای ساخت قند معمولی استفاده می شود به دست می آید. اغلب افراد از وجود چنین ماده ای اطلاع کافی ندارند چرا که اغلب در صنعت قنادی و برای تزیین کیک و شیرینی مورد استفاده قرار می گیرد. احتمالا با شنیدن این موارد تصور می کنید که همانند قند خوراکی از طعم شیرینی برخوردار است در حالی که اینگونه نیست. در این پست قصد داریم تا شما را با ایزومالت و کاربرد ایزومالت در قنادی بیشتر آشنا کنیم با ما همراه باشید.

ایزومالت چیست؟

همانطور که گفتیم این ماده جایگزین قند می باشد ولی آن چه که مسلم است این قند به اندازه قند معمولی شیرین نخواهد بود. برای این که طعم شیرینی این قند افزایش یابد بایستی از شیرین کننده های جایگزین دیگر مانند ساکارولوز را با آن مخلوط نمود تا به اندازه کافی شیرین گردد. وجود شیرینی اندک در این قند باعث گردیده که بتوان از این قند در رژیم غذایی افراد دیابتی و افراد تحت رژیم درمانی استفاده نمود. هم چنین این ماده از شاخص گلیسمی پایینی برخودار است که به عنوان یک ویژگی مناسب در رژیم غذایی دیابتی ها شناخته می گردد.

روش استفاده از ایزومالت

ویژگی متمایزی که این ماده نسبت به شکر معمولی دارد این است که با حرارت دیدن به حالت کاراملی تبدیل نمی شود و رنگ آن قهوه ای نمی گردد. بنابراین در صنعت قنادی به عنوان یک ماده بسیار مناسب برای ایجاد عناصر عالی طراحی بر روی کیک که نیازمند وضوح رنگی می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد. ایجاد سنگ های تزیینی، اشکال گل و پنجره های موزاییک مانند تنها بخشی از کاربرد ایزومالت در قنادی می باشند.

علاوه بر این می توان گفت که یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ماده در انعطاف پذیر بودن آن است به طوری که به راحتی می توان از آن اشکال پیچیده و یا حتی قالب ریزی شده را ایجاد نمود. نکته ای در این قالب ریزی باید به آن توجه کنید این است که حتما باید از ظروف مقاوم به حرارت و گرما استفاده نمود. قالب های پلاستیکی که اشکال ثابتی ندارند در برابر حرارت آن ذوب می گردند. هم چنین باید مراقب باشید که در هنگام استفاده از آن با دقت بیشتری کار کنید چرا که احتمال سوختگی با این ماده وجود خواهد داشت. این ماده در هنگام گرم بودن چسبنده و سخت است بنابراین در صورت چسبیدن آن به پوست، هیچ ماده ای قادر به از بین بردن آن نخواهد بود.

تکنیک ایزومالت

آماده سازی ایزومالت برای ساخت عناصر طراحی بسته به این که در ابتدا از چه مرحله ای شروع به کار می کنید متفاوت است. اگر از فرم گرانوله یا دانه درشت آن استفاده می کنید روش کار تقریبا مشابه با کار با شکر می باشد، برای جلوگیری از بروز مشکلات بهتر است همان اقدامات مربوط به شکر را در این ماده نیز اعمال نمایید. سعی کنید در این منطقه با رطوبت کم از این ماده استفاده کنید. نکته دیگر در مورد حل کردن این ماده که بهتر است به آن دقت کنید این است که حتما از یک دماسنج برای اندازه گیری مایع در حال ذوب استفاده نمایید. در حین ذوب شدن کف های ایجاد شده بر روی مایع در حال ذوب را بردارید تا محصول نهایی شما شفاف و در تا حد ممکن بی عیب و نقص باشد.

اگر از میله های آماده ایزومالت استفاده می کنید می توانید به راحتی و به میزان کافی مقدار و رنگ مورد نظر را در یک ظرف سیلیکونی بریزید و به مدت چند ثانیه در مایکروویو قرار دهید، چند بار آن ها را مخلوط کنید تا تمامی مواد به صورت یک دست ذوب شوند.

ساخت ایزومالت

بهترین قالب های مورد استفاده برای ساخت اشکال تزیینی قالب های سیلیکونی هستند. قبل از ریختن ایزومالت بسیار ذوب شده حتما از اسپری روغن در قالب استفاده کنید. چسبناکی این ماده تا اندازه ای است که می تواند به طور کلی به قالب چسبیده و جدا کردن آن را از قالب با دشواری مواجه سازد. تمام ماده را به طور مساوی در قالب ها بریزید. می توانید از یک خلال آشپزخانه برای ایجاد اشکال در آن استفاده کنید. بعد از پر کردن اجازه دهید تا به طور کامل خنک شود، سپس اقدام به خارج کردن آن نمایید. رول های چوبی و خلال دندان در کار جداسازی و طراحی می توانند به شما کمک نمایند.

همان طور که گفته شد این ماده بسیار سخت و چسبناک است، بنابراین تا حد امکان از لوازم یک بار مصرف استفاده کنید تا بعد از مصرف آن ها را دور بیندازید. ایزومالت سرد شده به راحتی از قالب سیلیکونی جدا می گردد ولی اگر شما به این قالب ها دسترسی ندارید می توانید قابلمه بزرگی را از آب پر کنید سپس لوازم را در آن قرار دهید تا با حرارت دیدن و ذوب شدن از ظروف جدا شوند.

در پست های گذشته شما را با انواع قالب مورد استفاده برای تهیه ژله و دسر آشنا نمودیم که مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود.

نحوه نگهداری

رطوبت و زمان می توانند بر روی ماده اولیه شما تاثیر بگذارند و آن ها را چسبنده و کدر نمایند. بنابراین بهتر است آن ها را به دقت بسته بندی نموده و از رطوبت به آن ها جلوگیری کنید. بهتر است در فصول از سال با رطوبت و گرمای بالای هوا از استفاده از این ماده خودداری کنید چرا که ممکن است کیفیت محصولات شما را تحت تاثیر قرار دهند.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
مربای شلیل
قبلی
طرز تهیه مربای شلیل خانگی
مرنگ پفکی
بعدی
طرز تهیه شیرینی مرنگ پفکی دو رنگ
مربای شلیل
قبلی
طرز تهیه مربای شلیل خانگی
مرنگ پفکی
بعدی
طرز تهیه شیرینی مرنگ پفکی دو رنگ