0 0
بورک گوشت

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

1 عدد تخم مرغ
1 عدد زرده‌ی تخم مرغ برای رومال
1 قاشق غذاخوری خمیرمایه
1 قاشق مربا خوری شکر
نصف قاشق مربا خوری نمک
نصف لیوان شیر
نصف لیوان روغن مایع
به مقدار لازم آرد
1 عدد پیاز
به مقدار لازم گوشت چرخ کرده
2 عدد فلفل دلمه
5 عدد قارچ
1 قاشق غذا خوری نمک
1 قاشق غذا خوری فلفل
1 قاشق غذا خوری زردچوبه
1 قاشق غذا خوری رب گوجه
پنیر پیتزا یا سس بشامل

اطلاعات تغذیه

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

بورک گوشت

  • 1ساعت و 30 دقیقه
  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

بورک گوشت و قارچ یکی از میان وعده های بسیار خوشمزه ترکیه ای است که علاوه بر نوع همراه با گوشت آن، می توان سایر مدل های آن را در این شهر و حتی در سایر نقاط جهان پیدا نمود. در این پست از دندی سایت ما تصمیم داریم تا شما را با طرز تهیه این غذای بسیار خوشمزه بیشتر آشنا کنیم با ما همراه باشید.

طرز تهیه بورک گوشت

این غذا از طرز تهیه بسیار ساده ای برخوردار است. معمولا برای تهیه آن از خمیر هزارلا استفاده می شود ولی شما می توانید برای تهیه آن از خمیر مایع نیز کمک بگیرید. بدین منظور خمیر مایه، شکر و نصف شیر (شیر ولرم) را با هم مخلوط نموده و بر روی آن یک درپوش قرار دهید تا خمیر به عمل آید. اگر چنان چه علاقه مند به استفاده از خمیر یوفکا برای این طرز تهیه بورک گوشت و قارچ و پنیر هستید می توانید از این طرز تهیه کمک بگیرید.

بد نیست بدانید که خمیر هزارلای مورد استفاده در بورک گوشت ترکی با اندازه های بزرگتری می باشد که این خود عاملی در پیچاندن سریع بورک ها است. این غذا می تواند هم با محتویات گوشت و هم با سایر محتویات از جمله سبزیجات به عنوان میان عده، پنیر و گردو برای وعده صبحانه و یا سایر مخلفات آماده گردد، بنابراین دست شما از این بابت باز خواهد بود.

لازم به ذکر است که اگر نمی خواهید یک بورک گوشت مجلسی داشته باشید پس نیازی نیست که آن را به صورت مارپیچی در سینه فر قرار دهید، بلکه روش های ساده تری هم چون لوله نمودن و سرخ کردن می توانند برای تهیه یک بورک راحت به شکل فینگر فودهای سریع و کم هزینه به کمک شما بیایند.

عاوه بر موارد گفته شده شاید علاقه مند به آماده سازی بورک های بدون استفاده از خمیر و نان باشید که در این صورت می توانید بورک با کلم برگ را به عنوان یک وعده غذایی طبیعی امتحان کنید.

مراحل

1
انجام شده

پیاز را ریز کرده و تفت دهید. گوشت چرخ شده را به آن اضافه نموده و هم چنان تفت دهید. ادویه، نمک و رب گوجه را به آن اضافه نموده و نصف لیوان آب جوش به آن بریزید. در ماهی تابه را قرار داده و اجازه دهید تا گوشت بپزد. وقتی به روغن افتاد فلفل دلمه ای و قارچ خرد شده هم به آن اضافه کنید و با هم تفت دهید.

2
انجام شده

خمیر رو پهن کنید به ضخامت نیم سانت سپس به شکل مستطیل در ابعاد ۵×۲۵ سانت برش دهید. مواد و پنیر پیتزا رو به صورت درازا وسط خمیر بریزید و از کنارها شروع به بستن نمایید و داخل قالبی که کاغذ روغنی انداختیم، از وسط قالب شروع به چیدن کنید به صورت عکس. زرده‌ی تخم مرغ و یک قاشق روغن مایع رو مخلوط و با فرچه روی بورک می مالیم و کنجد می پاشیم ،داخل فر به مدت ۲۰ الی ۱۵دقیقه قرار می دیم با دمای ۱۷۵درجه. دو دقیقه آخر هم گریل و روشن می کنیم .

3
انجام شده

خمیر رو پهن می کنیم به ضخامت نیم سانت بعد به شکل مستطیل در ابعاد ۵×۲۵ سانت می بریم ، مواد و پنیر پیتزا رو به صورت درازا وسط خمیر می ریزیم و از کنارها شروع به بستن می کنیم و داخل قالبی که کاغذ روغنی انداختیم، از وسط قالب شروع به چیدن کنید به صورت عکس. زرده‌ی تخم مرغ و یک قاشق روغن مایع را مخلوط و با فرچه روی بورک بمالید و سپس بر روی آن کنجد بپاشید، داخل فر به مدت ۲۰ الی ۱۵ دقیقه با دمای ۱۷۵درجه سانتی گراد قرار دهید. دو دقیقه آخر هم گریل را روشن کنید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
دسر موزاییکی
قبلی
طرز تهیه دسر موزاییکی
دسر موزاییکی
قبلی
طرز تهیه دسر موزاییکی