• خانه
  • دسر
  • طرز تهیه دسر ژله سیب و تمشک با سس پرتقال
0 0
طرز تهیه دسر ژله سیب و تمشک با سس پرتقال

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

500 گرم آب
250 گرم تمشک
1 بسته پودر ژله تمشک
1 قاشق چای خوری پودر ژلاتین
450 گرم آب سیب
1 قاشق سوپ خوری پودر ژلاتین
20 گرم کره
50 گرم پودر شکر
350 گرم آب پرتقال
3 قاشق سوپ خوری نشاسته ذرت
1 قاشق سوپ خوری آب

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه دسر ژله سیب و تمشک با سس پرتقال

  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

دسر تمشک یکی از دسرهای ویژه ای است که شما می توانید در صورت دسترسی به میوه تمشک در فصل تابستان آن را آماده کنید. البته اگر به این میوه هم دسترسی نداشتید باز هم جای نگرانی نیست چون شما از این میوه خوشمزه تنها به عنوان تزیین دسر تمشک بهره خواهید برد و بدون آن هم می توانید فرآیند آماده سازی دسر تمشک را پیش ببرید.

دسر ژله سیب و تمشک با سس پرتقال

برای آماده سازی این دسر تمشک شما می توانید با دو روش مختلف پیش بروید. این که کدام یک از این روش ها را انتخاب کنید بستگی به سلیقه و نحوه سرو شما خواهد داشت.

سبک آماده سازی این دسر همانند دسر موس سه لایه ای شکلاتی خواهد بود. بنابراین شما را به مطالعه این دسر خوشمزه دعوت می کنیم.

می توانید تمامی فرآیند  آماده سازی دسر تمشک را در یک قالب ۱۱ * ۲۵ انجام دهید و سپس در آخر کار قالب را برگردانید و دسر را برای هر نفر برش بزنید. و یا این که دسر هر نفر را در یک لیوان یا ظرف مخصوص دسر آماده کنید. اگر به تمشک آماده برای درست کردن این دسر تمشک دسترسی دارید و می خواهید ساختار لایه لایه ای به دسرتان بدهید بهتر است از روش قالب و برگرداندن دسر استفاده کنید چون فرآیند تهیه این دسر را برای شما راحت تر خواهد کرد و در غیر این صورت مدل تک نفره دسر، روش بهتری خواهد بود و نبود تمشک در آن کمتر جلب توجه خواهد کرد.

اگر قصد استفاده از قالب را دارید بهتر است آن را از قبل کمی چرب کرده و کمی شکر پاشی کنید تا فرآیند برگرداندن آن به آسانی انجام دهند.

در مواد مورد نیاز برای تهیه ژله تمشک شما به ۵۰۰ گرم آب و ۱ قاشق چای خوری پودر ژلاتین نیاز خواهید داشت. در مورد ژله سیب مقدار پودر ژلاتین ۱ قاشق سوپ خوری خواهد بود. در نهایت می توان گفت علاوه بر مربای تمشک، شما قادر به تهیه دسرهای جذاب دیگری هم با این میوه خوشمزه خواهید بود.

مراحل

1
انجام شده

طرز تهیه ژله تمشک

پودر ژلاتین به همراه یک قاشق سوپ خوری آب به روش بن ماری بر روی حرارت ذوب کنید. 225 گرم از آب را به جوش آورده سپس از روی حرارت برداشته و پودر ژله را به آن اضافه کنید. بعد از این که ژله را کاملا در آب حل نمودید می توانید مابقی آب را به آن اضافه کنید. ژلاتینی که قبلا حل کرده اید را به این ماده اضافه کنید. درون قالب مورد نظر یک لیوان از این مواد را بریزید و در یخچال قرار دهید تا کاملا بسته شود.

2
انجام شده

طرز تهیه ژله سیب

در این مرحله شما باید 1 قاشق سوپ خوری ژلاتین را با 3 قاشق سوپ خوری آب به روش بن ماری ذوب کنید. سپس آن را به آب سیب اضافه نمایید. در این مرحله می توانید براساس سلیقه به یکی از دو روش عمل کنید. در این جا از این روش پیروی می کنیم که نیمی از مایه ژله سیب را روی ژله تمشک بسته شده بریزید و دوباره در یخچال قرار دهید. این مدت زمان تنها برای کمی بسته شدن آن کافی خواهد بود. تا جایی که بتوانید چند عدد تمشک را به صورت منظم در داخل ژله قرار دهید. دوباره در یخچال قرار دهید تا این بار کاملا بسته شود. بعد از بسته شدن مابقی ژله تمشک را روی سیب بریزید و اجازه دهید تا خود را بگیرد و دوباره ژله سیب را به صورت لایه ای دیگر روی آن ریخته و فرآیند تمشک گذاری را مطابق روش قبل انجام دهید.

3
انجام شده

طرز تهیه سس پرتقال

در یک ماهی تابه کره را آب نموده و شکر را به آن اضافه نمایید. بعد از حل شدن هر دو نشاسته ذرت را به همراه آب و آب پرتقال به این مواد اضافه کنید. مرتب این مواد را هم بزنید تا مایع به جوش آمده و یکدست شود. سپس از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا خنک شود.

4
انجام شده

سرو

قالب گذاشته در یخچال را بیرون آورید و به صورت لحظه ای در آب گرم فرو کنید و فورا در ظرف مورد نظر برگردانید. می توانید این ژله را 8 برش بزنید. برای سرو کردن از سس پرتقال کمی در کف ظرف بمالید و ژله مورد نظر را روی آن قرار دهید. می توانید از تمشک هم برای تزیین آن استفاده کنید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
کیک بادمجان و ماکارونی
قبلی
طرز تهیه کیک بادمجان و ماکارونی مجلسی
قارنی یاریخ
بعدی
طرز تهیه بادمجان شکم پر یا قارنی یاریخ
کیک بادمجان و ماکارونی
قبلی
طرز تهیه کیک بادمجان و ماکارونی مجلسی
قارنی یاریخ
بعدی
طرز تهیه بادمجان شکم پر یا قارنی یاریخ