0 0
طرز تهیه دسر موزاییکی

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

25 عدد بیسکویت پتی بور حدودا 2 بسته
1/4 پیمانه کره
4 قاشق غذا خوری پودر کاکائو
1/2 پیمانه شکر
1/2 پیمانه شیر
1/2 پیمانه گردوی خرد شده
1/2 پیمانه مغز پسته خرد شده
برای تزیین پودر نارگیل یا پسته

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه دسر موزاییکی

  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

دسر موزاییکی یا همان کیک موزاییکی از جمله دسته کیک یخچالی به حساب می آید چرا که برای آماده سازی آن نیازی به استفاده از فر ندارید. چیزی که شاید امروزه خیلی از افراد تمایلی به استفاده از آن و دردسرهای همراه با آن را ندارند. در این پست از دندی سایت قصد داریم تا شما را با کیک یخچالی موزاییکی بیشتر آشنا کنیم با ما همراه باشید.

دسر موزاییکی با پتی بور

همان طور که گفته شد این دسر موزاییکی به شیوه ای بسیار راحت و با حداقل مواد آماده می گردد بنابراین می توان آن را به نوعی جزو دسرهای ساده و کم هزینه حتی بدون فر نیز به حساب آورد. برای درست کردن این دسر کیک موزاییکی شما می توانید یا از کره و شیر در داخل آن استفاده کنید و یا به طور کلی از مسیر همراه با خامه پیش روید. چنان چه تمایل به استفاده از خامه در این طرز تهیه دارید کافی است که به ازای سه بسته بیسکویت پتی بور ۲۰۰ گرم خامه استفاده کنید. از این خامه برای ذوب کردن شکلات های تخته ای استفاده خواهید کرد. خامه را بر روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید و بعد از گرم شدن آن شکلات تخته ای های خرد شده را به آن اضافه کنید تا ذوب شوند، سپس می توانید آن ها را در این دسر موزاییکی به کار ببرید.

برای استفاده کردن از خامه هم می توانید از خامه آماده استفاده نموده و یا این که در منزل خودتان به کمک پودر خامه یک خامه طبیعی و خانگی تهیه کنید.

در طرز تهیه شکلات موزاییکی با پتی بور بهتر است از سس شکلاتی خنک استفاده کنید. بدین ترتیب بیسکویت ها له نخواهند شد.

در مورد استفاده از قالب هم باید به شما بگوییم که می توانید از قالب های سیلیکونی که بدین منظور در بازار وجود دارند استفاده نمایید و یا این که از قالب های یک تکه بدین منظور کمک بگیرید. مسلما خارج سازی این دسر موزاییکی از قالب های یک تکه راحت تر از انواع شکل دار خواهد بود. البته این بدین معنا نیست که اگر به هیچ کدام از انواع قالب ها دسترسی ندارید نمی توانید این دسر موزاییکی را آماده نمایید، می توانید تنها از یک پوشش پلاستیکی برای رول کردن این دسر و گذاشتن در یخچال استفاده کنید.

در پست های گذشته شما را با کیک یخچالی انار آشنا نمودیم که در صورت علاقه مندی می توانید به آن مراجعه کنید.

مراحل

1
انجام شده

بیسکویت ها را به دو قسمت تقسیم نمایید. (می توانید به صورت مربعی و به ابعاد یک سانتی متری هم این کار را انجام دهید) در قابلمه ای شیر و پودر کاکائو را ریخته و اجازه دهید بر روی حرارت متوسط بدون ایجاد گلوله حل شوند. سپس کره و شکر را به این ترکیب اضافه نموده، هم بزنید تا شکرها حل شده و کره ذوب گردد. سپس حرارت را خاموش کرده و اجازه دهید این سس شکلاتی خنک شود.

2
انجام شده

حال بر روی بیسکویت های خرد شده، پودر گردو و پسته را به همراه سس شکلاتی اضافه نمایید و به آرامی هم بزنید. قالب مورد را به یک پلاستیک بپوشانید به طوریکه کمی از پوشش پلاستیکی بیرون تر از قالب قرار بگیرد. مواد را درون قالب ریخته و آن را صاف کنید. پوشش را روی آن برگردانده و قالبه را به مدت 3 لی 4 ساعت در یخچال قرار دهید. بعد از این مدت می توانید ظرف را برگردانید و آن را در اندازه دلخواه برش بزنید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
کیک اپرا
قبلی
طرز تهیه کیک اپرا
بورک گوشت در دندی سایت، دندی با بهترین و کاملترین خوراکی ها و غذاها.
بعدی
بورک گوشت
کیک اپرا
قبلی
طرز تهیه کیک اپرا
بورک گوشت در دندی سایت، دندی با بهترین و کاملترین خوراکی ها و غذاها.
بعدی
بورک گوشت