0 0
طرز تهیه حلوا شعریه ساده

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

تنظیم مواد:
1 قاشق غذا خوری روغن کرمانشاهی
1 پیمانه رشته عربی
2 پیمانه شیر
1/2 قاشق چای خوری پودر هل
3 قاشق غذا خوری پسته و بادام
1/4 پیمانه شکر

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه حلوا شعریه ساده

  • 25 دقیقه
  • سرو 3
  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

بر خلاف تمامی حلواهایی که می شناسید حلوا شعریه یک حلوای بسیار ساده است که جز اصلی آن رشته شعریه یا همان ورمیشل می باشد. این حلوا یا شیرینی اصلیت هندی دارد ولی در میان مردمان خوزستانی نیز رواج دارد. چنان چه قادر به تهیه سایر حلواها نیستند طرز تهیه شعریه ساده می تواند بهترین گزینه پیش روی شما باشد. با ما همراه باشید.

طرز تهیه حلوا شعریه با ورمیشل

قدم اول برای تهیه شعریه ساده، آماده نمودن رشته شعریه است. این رشته ها با داشتن رنگی قهوه ای از رشته فرنگی های معمولی متمایز می شوند. اگر چه اصطلاح نودل پاکستانی نیز گاهی به آن ها اطلاق می شود ولی با این حال با کمی جستجو می توانید این رشته ها را نیز تهیه کنید. در ضمن برای حلوا شعریه شما نیازی به استفاده از زعفران برخلاف تر حلوای زعفرانی ندارید. ولی بهتر است بدانید این حلوا نیز همانند حلوای آرد ترکیه نیازمند شیر است. ولی در صورت نبود شیر می توانید از آب نیز به عنوان جایگزین استفاده کنید. در این طرز تهیه حلوا شعریه ما از شکر برای شیرین تر شدن رشته ها استفاده کردیم. ولی شما می توانید به عنوان جایگزین هر دو عنصر شیر و شکر از شیر عسلی حدود نصف یک قوطی استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از شیر عسلی را ندارید می توانید برای خوش طعم شدن آن همراه با شیر معمولی از شیر خشک به مقدار ۱/۴ پیمانه استفاده کنید. اگر شیر خشک را همراه با شیر در این طرز تهیه استفاده کردید باید آن را در مرحله بعد از اضافه کردن شکر به مابقی مواد اضافه کرده و هم بزنید.

لازم به ذکر است که حلوا شعریه عربی دارای شیر عسل می باشد و نوع ساده آن تنها از شیر و یا آب استفاده می گردد. برای هر چه بهتر شدن طعم حلوا شعریه ما از روغن زرد حیوانی یا همان روغن کرمانشاهی استفاده کرده ایم که عطر و طعم خاصی به حلوا خواهد بخشید.

در پست های گذشته شما را با خواص روغن زرد حیوانی و تفاوت آن با روغن دنبه آشنا نمودیم که در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید.

مراحل

1
انجام شده

در ابتدا شروع به خرد کردن رشته های شعریه کنید. مغزهای خوراکی را نیز کلا خرد نموده و به صورت جدا قرار بدهید. یک ماهی تابه را برداشته و به آن روغن اضافه کنید. آن را بر روی حرارت قرار داده و سپس رشته های خرد شده را به درون آن بریزید. با حرارت ملایم این رشته ها را تفت دهید تا شروع به طلایی شدن کنند. سپس مغزهایی که قبلا خرد کرده اید را به آن اضافه نموده و دوباره تفت دهید. 2 پیمانه شیر را به آرامی به این مواد اضافه کنید. سپس شکر را اضافه نموده و هم زدن را ادامه دهید.

2
انجام شده

به این مواد پودر هل اضافه کنید و هم زدن را ادامه دهید تا جایی که مواد به قوام بیفتند و آب آن ها ته نشین شود. بعد از این که این مواد کاملا عاری از آب شدند می توانید حرارت را خاموش نموده و آن را سرو کنید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
کلوچه خانگی
قبلی
طرز تهیه کلوچه خانگی با فیلر لیمویی
کیک اتریشی
بعدی
طرز تهیه کیک اتریشی ساده
کلوچه خانگی
قبلی
طرز تهیه کلوچه خانگی با فیلر لیمویی
کیک اتریشی
بعدی
طرز تهیه کیک اتریشی ساده