• خانه
  • غذای ملل
  • طرز تهیه خوراک مرغ مجلسی خوشمزه با سس پستوی زنجبیلی
0 0
طرز تهیه خوراک مرغ مجلسی خوشمزه با سس پستوی زنجبیلی

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

1 عدد سینه مرغ
2 حبه سیر
3 قاشق غذا خوری روغن گیاهی
1 قاشق چای خوری شکر سفید
1 قاشق غذا خوری پودر زنجبیل
5 عدد پیازچه
2 قاشق غذا خوری سرکه سفید
به مقدار لازم نمک

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه خوراک مرغ مجلسی خوشمزه با سس پستوی زنجبیلی

  • 40 دقیقه
  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

یکی از مواد غذایی که در میان ما ایرانیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و به راحتی آماده می شود، مرغ می باشد. اما تنوع غذاهای آماده شده با مرغ هم چندان کم نیست و بسته به مهارت آشپزی و ذائقه می توان مدل های مختلفی را با آن خلق نمود. گاهی تنها با به کارگیری یک سس خوشمزه مثل سس پستو می توان یک خوراک مرغ خوشمزه را تهیه کرد. ما در این پست قصد داریم تا شما را با طرز تهیه خوراک مرغ مجلسی خوشمزه با سس پستوی زنجبیلی بیشتر آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

طرز تهیه خوراک مرغ

برای تهیه این خوراک مرغ خوشمزه شما به یک سس پستوی زنجبیلی نیاز خواهید داشت. اگر چه می توانید در کنار آن از مواد غذایی دیگری نیز استفاده کنید به عنوان مثال خوراک مرغ با سیب زمینی و یا حتی پوره سیب زمینی و خود برنج نیز می توانند در کنار این غذا سرو شوند. همه این موارد بسته به شما و سلیقه تان در چیدمان مواد غذایی خواهند داشت. در هر صورت بهتر است به چند نکته در مورد تهیه خوراک مرغ با سس پستو به آن دقت کنید. یکی از مهم ترین موارد و یا نکات اولیه در مورد سرکه سفید و گرم کردن آن است. شما نباید اجازه دهید سرکه به جوشیدن و یا به اصطلاح غل غل کردن بیفتد. بنابراین یک حرارت ملایم و البته آب و نمک حتما در طرز تهیه آن باید رعایت گردند. می توان گفت شما در آخر یک خوراک مرغ رژیمی تهیه کرده اید که در آن خبری از محتویات مضرر نیست و حتی از زنجبیل که یک خنثی کننده بسیار خوب طبیعت سرد مرغ است نیز، در آن استفاده کرده اید.

در آخر برای سرو این غذا کافیست که سس پستوی زنجبیلی آماده کرده را بر روی تکه های مرغ بریزید.

از طرفی برای پخت سریع تر مرغ شما می توانید آن را به دو نیم تقسیم نموده و سپس در مایع قرار دهید. اگر چنان چه نیاز به آموزش خرد کردن مرغ دارید و یا اینکه تنها می خواهید سینه مرغ را از یک مرغ درسته جدا کنید ما به شما خواندن این مقالات را توصیه می کنیم.

مراحل

1
انجام شده

سرکه سفید را با آب و نمک مخلوط کرده و سپس با حرارت ملایم آن ها را گرم کنید. سینه مرغ را به درون آن ها را از قابلمه خارج کنید.

2
انجام شده

سس

برای آماده سازی سس پستو در یک ماهی تابه روغن گیاهی را ریخته و روی حرارت ملایم گرم کنید. سیر را به صورت نگینی خرد نمایید و سپس پودر زنجبیل، نمک و شکر را در آن تفت دهید. اجازه دهید سیرها نرم شده و تغییر رنگ دهند. در نهایت پیازچه های خرد شده را به این مواد بیفزایید و با هم تفت دهید. مواد شما آماده است می توانید آن را بر روی مرغ پخته شده بریزید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
پیروک ذرت
قبلی
طرز تهیه پیروک ذرت به همراه آموزش طرز تهیه خمیر پیروک
کلوچه خانگی
بعدی
طرز تهیه کلوچه خانگی با فیلر لیمویی
پیروک ذرت
قبلی
طرز تهیه پیروک ذرت به همراه آموزش طرز تهیه خمیر پیروک
کلوچه خانگی
بعدی
طرز تهیه کلوچه خانگی با فیلر لیمویی