0 0
طرز تهیه دسر بوراتوس توت فرنگی

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

1 لیوان شیر
3 قاشق غذا خوری بستنی لیوانی وانیلی
200 گرم پنیر ماسکارپونه
20 گرم پودر ژلاتین
2 عدد دسر دنت توت فرنگی
به میزان دلخواه شکر

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه دسر بوراتوس توت فرنگی

  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

دسر بوراتوس یکی از دسرهای بسیار خوشمزه ایی است که از ترکیب رنگی فوق العاده ای برخوردار است. این دسر برخلاف سایر دسر ها از ماده پروتئینی و لبنی پنیر خامه ای نیز برخوردار است بنابراین می تواند به عنوان میان وعده ای مناسب برای کودکان به حساب رود. پس بهتر است تا فصل گرما به طور کامل تمام نشده دست به کار شویید و این دسر بسیار خوشمزه را آماده کنید. در این پست قصد داریم تا شما را با طرز تهیه دسر بوراتوس توت فرنگی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

دسر بوراتوس چیست؟

دسر بوراتوس جزو دسرهای بسیار ساده است که به راحتی با کمتر ماده ای آماده می شود. تنها کافی است که در تهیه این دسر به چند نکته دقت کنید تا بتوانید یک دسر ساده مجلسی را آماده کنید. در پست های گذشته شما را با انواع دسرهای ساده و کم هزینه آشنا نمودیم که مسلما مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود.

شاید گمان کنید که پنیر خامه ای می تواند جایگزین مناسبی برای پنیر ماسکارپونه باشد و به توان به راحتی آن را استفاده نمود، ولی بهتر است بدانید که پنیرهای خامه ای هم دارای مقادیر اندکی نمک می باشند که می توانند طعم دلنشین دسر بوراتوس توت فرنگی شما را تحت تاثیر قرار دهند. برای آشنایی بیشتر با انواع پنیرهای مورد استفاده در صنعت آشپزی و قنادی ما به شما خواندن این مطلب را پیشنهاد می کنیم.

بهتر است که پودر ژله را جایگزین استفاده از پودر ژلاتین نکنید. میزان شکر مورد استفاده برای دسر بوراتوس بسته به ذائقه شما دارد و این میزان از یک تا سه قاشق غذا خوری متغیر است. در مورد دسر دنت هم شما می توانید از هر نوع طعم دلخواهی در آن استفاده کنید. میزان کلی دسر دنت به کار رفته در این طرز تهیه دسر بوراتوس ۲۰۰ گرم می باشد.

مراحل

1
انجام شده

پودر ژلاتین را در ظرفی ریخته و نصف یک لیوان آب سرد به آن اضافه کنید. برای حل شدن این ذرات کافیست که این ظرف به روش بن ماری بر روی حرارت غیر مستقیم بخار آب قرار دهید.

2
انجام شده

در ظرفی دیگر بستنی را با شیر ترکیب نمایید. این ترکیب را کمی بر روی حرارت قرار دهید تا بستنی ها ذوب شود. نیازی به جوشیدن این مواد نیست.برحسب ذائقه به آن شکر اضافه کنید. حال به این مخلوط ژلاتین از قبل آماده را اضافه کنید. بعد از کمی هم زدن می توانید آن ها را از روی حرارت بردارید.

3
انجام شده

در ظرفی دیگر پنیر ماسکارپونه و دنت را با هم مخلوط کنید تا زمانی که ترکیب یک دستی حاصل گردد. حال تمامی مواد را با هم ترکیب کنید. این ترکیب را داخل قالب ریخته و حداقل به مدت 8 ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا بسته شود.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
اردور اسفناج قالبی
قبلی
طرز تهیه اردور اسفناج قالبی
سوپ پیاز فرانسوی
بعدی
طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی ساده و البته مقوی
اردور اسفناج قالبی
قبلی
طرز تهیه اردور اسفناج قالبی
سوپ پیاز فرانسوی
بعدی
طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی ساده و البته مقوی