0 0
طرز تهیه مربای شلیل خانگی

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

1 کیلو شلیل
1 کیلو شکر
نصف پیمانه آب
نصف قاشق چای خوری جوهر لیمو

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه مربای شلیل خانگی

  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

شلیل و هلو از جمله میوه های بسیار خوشمزه تابستانی هستند. با رسیدن به اواخر فصول تابستانی شما می توانید از مربای شلیل و هلو برای فصول دیگر سال هم استفاده کنید. فقط کافیست تا زمانی که این دو میوه خوشمزه هم چنان در بازار یافت می شوند دست به کار شوید و شروع به تهیه مربای شلیل نمایید.

طرز تهیه مربای شلیل

برای تهیه مربای شلیل چند روش پیش روی شماست ولی در ابتدا به شلیل های خود نگاهی بیندازید و براساس نوع آن ها بهترین روش پخت را انتخاب کنید. به عنوان مثال شلیل های نرم و بیش از حد رسیده نیازی به استفاده از آب به عنوان مواد لازم ندارند. ولی شلیل های سفت حتما نیاز به استفاده از آب در طرز تهیه مربای شلیل دارند. شلیل های رسیده بیشتر به منظور تهیه مارمالاد شلیل مناسب ترند. در حالی که اگر بخواهید از خلال های شکیل تر این میوه در مربای خود استفاده کنید شلیل های سفت و نارس گزینه مناسب تری برای شما خواهند بود.

برای درست کردن مارمالاد شلیل شما نیاز به استفاده از ژله هلو یا شلیل خواهید داشت. بهتر است برای یک دست شدن مارمالاد شلیل آن ها را با کمی شکر و حدود ۴ قاشق غذا خوری آب در مخلوط کن بریزید، تا پوره یک دستی به شما بدهد. این پوره را در یک قابلمه را بریزید و بعد از حدود ۵ دقیقه جوشیدن آن می توانید ۲ قاشق غذا خوری پودر ژله را به آن اضافه کنید. مارمالاد شلیل شما آماده است می توانید زیر حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا خنک شود. دقت کنید که خود شلیل ها نیز در طی فرآیند پخت نرم تر می شوند، بنابراین احتمال این که خلال های درسته این میوه با پختن بیش از حد، له شوند وجود خواهد داشت.

در صورتی که تمایل به تهیه مربای شلیل و هلو دارید می توانید به اندازه نیم کیلو از هر یک برای تهیه مربا استفاده کنید. شلیل و هلو را با هم همزمان به درون شربت بریزید و بعد از به قوام آمدن شربت می توانید از کمی هل، زعفران و پودر بادام برای زیباتر شدن آن استفاده کنید.

در پست های گذشته شما را با طرز تهیه مربای گلابی آشنا نمودیم که در صورت تمایل می توانید به آن مراجعه کنید.

مراحل

1
انجام شده

در ابتدا شلیل ها را براساس نوع میوه آن آماده کنید. از خلال کردن برای میوه های سفت تر و پوره کردن برای میوه های رسیده و نرم تر استفاده کنید. در اینجا براساس میوه های سفت تر شما باید در یک قابلمه شکر و آب را مخلوط کرده و بر روی حرارت قرار دهید. بعد از حل شدن شکر و جوشیدن شلیل ها را به آن اضافه کنید. حدود 5 تا 10 دقیقه اجازه دهید تا شلیل ها بجوشند و شربت آن غلیظ شود. بعد از گفرتن غلظت مناسب می توانید جوهر لیمو را به آن اضافه کنید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
مربای گلابی
قبلی
طرز تهیه مربای گلابی درسته
ایزومالت خوراکی
بعدی
ایزومالت چیست و چگونه می توان در تزیینات شکری از آن استفاده نمود؟
مربای گلابی
قبلی
طرز تهیه مربای گلابی درسته
ایزومالت خوراکی
بعدی
ایزومالت چیست و چگونه می توان در تزیینات شکری از آن استفاده نمود؟