0 0
طرز تهیه مربای گلابی درسته

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

یک کیلو گلابی
یک کیلو (نسبی) شکر
3 لیوان آب
2 قاشق غذا خوری عصاره لیمو ترش
به میزان کافی زعفران

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه مربای گلابی درسته

  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

با رسیدن فصل پاییز بازار میوه هایی هم چون گلابی داغ می شود. شاید یکی از مهم ترین فواید گلابی، دارا بودن ویتامین اسید فولیک است. وجود این ماده باعث شده که خواص گلابی در بارداری منحصر به فرد باشد. چرا که اسید فولیک به طور بالقوه یکی از عوامل تقویت کننده خون سازی در بدن می باشد. این خون سازی برای بدن زن باردار و جنین بسیار حائز اهمیت بوده و از بروز نقایص جنین در طی دوران حاملگی پیشگیری می کند. بنابراین در این پست تصمیم گرفتیم تا شما را با طرز تهیه مربای گلابی درسته بیشتر آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

طرز تهیه مربای گلابی درسته

همان طوری که گفته شد گلابی دارای اسید فولیک فراوان می باشد ولی این بدین معنا نیست که از وجود سایر مواد مغذی بی بهره است. گلابی با داشتن ویتامین ث می تواند هم در فرآیند خون سازی دخیل بوده و هم سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید. یکی دیگری از خواص گلابی وجود فیبر فراوان است. فیبر موجود در این میوه از بروز یبوست جلوگیری می کند.

برخلاف سایر روش های تهیه مربای گلابی که در آن ها از سرکه سفید استفاده می شود ما در این پست شما را با روش تهیه مربای گلابی درسته بدون سرکه سیب آشنا می کنیم. در این طرز تهیه خبری از استفاده از سرکه سیب نیست. ولی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که مربای گلابی تقریبا زرد رنگ بوده و از رنگ و لعاب کمتری برخوردار است، بنابراین در این طرز تهیه از کمی زعفران برای رنگ گیری بهتر و زیباتر دیده شدن گلابی ها استفاده نمودیم.

اگر زنان باردار قصد تهیه و استفاده از مربای گلابی را دارند بهتر است گلابی ها را از لحاظ تازه و رسیده بودن بررسی نمایند. نکته مهم دیگر در این افراد این است که باید زعفران را از طرز تهیه مربای گلابی حذف نمایند.

در پست های گذشته شما را با روش تهیه آب آهک برای مربای کدو حلوایی آشنا نمودیم که در صورت علاقه مندی می توانید به آن رجوع کنید.

در طرز تهیه مربای گلابی میزان شکر مورد استفاده را براساس شیرینی گلابی ها تنظیم نمایید. گلابی های رسیده به میزان کمتری شکر نیاز دارند. عصاره لیمو ترش برای جلوگیری از شکرک زدن مربا می باشد پس میزان آن را براساس ذائقه تان تنظیم کنید. اگر گلابی ها از طعم چندانی برخودار نیستند می توانید از کمی هل برای طعم و عطر دهی به آن استفاده کنید.

مراحل

1
انجام شده

آب و شکر را در یک قابلمه ریخته و با حرارت متوسط اجازه دهید تا بحوشد و غلیظ شود. گلابی را پوست گرفته ولی دم آن ها را جدا نکنید. گلابی ها را به درون شهر انتقال دهید و اجازه دهید تا بپزند. از نوک چنگال می توانید برای تست پخته شدن گلابی ها استفاده کنید. بعد از پخته شدن گلابی ها، زعفران و عصاره لیمو را به آن اضافه کنید. ده دقیقه با حرارت ملایم سپس حرارت را خاموش کنید. در نهایت یک دم کنی بر روی مربای گلابی قرار دهید. حدود 12 ساعت زمان برای قرار گرفتن دم کنی کافیست. در صورتی که شهد شما آن چنان غلیظ نبود می توانید گلابی ها را از آن خارج نموده و دوباره شهد را بجوشانید تا غلیظ شود.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
کیک اتریشی
قبلی
طرز تهیه کیک اتریشی ساده
مربای شلیل
بعدی
طرز تهیه مربای شلیل خانگی
کیک اتریشی
قبلی
طرز تهیه کیک اتریشی ساده
مربای شلیل
بعدی
طرز تهیه مربای شلیل خانگی