0 0
طرز تهیه کانلونی به طریقه چینی

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

8 ورق خمیر لازانیا
250 گرم پنیر تازه بی نمک
150 گرم ژامبون
100 گرم خامه
2 عدد تخم مرغ
2 تا 3 عدد گوجه فرنگی
50 گرم کره
1 لیوان نخود سبز
2 تا 3 قاشق سوپ خوری روغن مایع
1 قاشق مربا خوری گلپر
2 قاشق سوپ خوری جعفری خرد کرده
به مقدار کافی نمک و فلفل
1 لیوان سس سفید

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه کانلونی به طریقه چینی

  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

کانلونی نوع ورقه های به خصوص لازانیا مانند می باشند که آماده آن ها به صورت لوله مانند به فروش می رسد و شاید کمتر بتوان چنین ماده ای را در ایران یافت ولی در صورت عدم دسترسی به آن نیز می توان یک غذای خوشمزه به نام کانلونی را با آن تهیه نمود البته به شرطی که به توصیه های گفته شده در این پست به دقت عمل کنید می توانید به راحتی یک لازانیا خوشمزه البته به شکل پاستا کانلونی برای خانواده تهیه نمایید.

طرز تهیه کانلونی

  • برای تهیه کانلونی البته با ورقه های لازانیا شما باید در ابتدا این ورقه های نازک را آماده کنید. یک ظرف مناسب با اندازه این ورقه ها از آب پر کنید. نصف قاشق نمک در آن بریزید و اجازه دهید تا بجوشد.
  • بعد از به جوش آمدن می توانید ورقه های لازانیا به طوری که این لایه ها روی هم قرار نگیرند در آب در حال جوش قرار دهید.
  • بعد از این که این ورقه ها نرم شدند می توانید آن ها را به آرامی از آب خارج نمایید.
  • در این دستور کانلونی بهتر است از گوجه فرنگی های رسیده و سفت استفاده نمایید. مطابق دستور گفته در پست های گذشته پوست آن ها را بگیرید و به قطعات ریزی خرد کنید.
  • قبل از شروع به کار بهتر است نخود ها را بپزید برای این که در حین پخت له نشوند می توانید از کمی نمک و یک قاشق چای خوری کوچک جوش شیرین در آب در حال جوش آن استفاده کنید. بعد از پخت حتما آب آن ها را بگیرید.
  • زمان پخت کانلونی ها در فر به اندازه ای خواهد بود که روغن به ورقه های لازانیا جذب شده و طلایی گردند ولی باید دقت کنید که نباید این ورقه ها خشک و برشته شوند.

در پست های گذشته شما را با طرز تهیه کنسرو گوجه فرنگی آشنا نمودیم که می توانید از این پست بدین منظور کمک بگیرید.

مراحل

1
انجام شده

ورقه های لازانیا را طبق دستور گفته شده بپزید. در یک تابه ژامبون خرد شده را به همراه کره ریخته و بر روی حرارت ملایم تفت دهید. در ظرفی دیگر تخم مرغ ها را به همراه نمک و فلفل هم بزنید. سپس به درون تابه ای دیگر ریخته و هم بزنید تا تخم مرغ ها را خودشان را گرفته و به حالت قطعه قطعه دیده شوند. حال ژامبون را با این تخم مرغ ها مخلوط کرده و تفت کوتاهی دهید.

2
انجام شده

پنیر را با چنگال نرم کنید و سپس گلپر و جعفری خرد کرده و نصف گوجه فرنگی های خرد کرده را با هم مخلوط نمودیم و به میزان لازم به آن نمک و فلفل اضافه کنید. این مایه را درون ورقه های لازانیا پر کنید. و سپس آن ها را به شکل لوله در آورید. این کانلونی ها را در ظرف مناسب چیده و به مقدار اندک به آن ها روغن مایع اضافه کنید. آن ها را در فر با حرارت 300 درجه فارنهایت در طبقه وسط فر به مدت 15 دقیقه قرار دهید.

3
انجام شده

آماده سازی سس سفید

یک لیوان شیر را به آرامی روی 1 قاشق سوپ خوری آرد در داخل یک ظرف ریخته و مدام هم بزنید تا کاملا در هم حل شوند سپس این ظرف را بر روی حرارت قرار دهید تا این مایه کمی غلیظ شود. کمی کره و نمک به این ماده اضافه کنید. در نهایت این مایه را از روی حرارت برداشته و خامه را با آن مخلوط کنید و باقی مانده گوجه فرنگی خرد شده و نخود سبز پخته شده را به سس اضافه نمایید. نیازی به حرارت دادن نیست و تنها گرم بودن آن کافی خواهد بود. کانلونی ها را در ظرف مناسب بچینید و این سس را بر رویه آن ها اضافه کنید. می توانید از چند برگ جعفری برای تزیین استفاده نمایید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
میگو با خمیر مخصوص
قبلی
میگو با خمیر مخصوص به سبک ژاپنی
پای مرغ
بعدی
طرز تهیه پای مرغ کلاسیک
میگو با خمیر مخصوص
قبلی
میگو با خمیر مخصوص به سبک ژاپنی
پای مرغ
بعدی
طرز تهیه پای مرغ کلاسیک