0 0
طرز تهیه کیک اپرا

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

تنظیم مواد:
6 عدد سفیده تخم مرغ بزرگ (کیک بادام)
2 قاشق غذا خوری شکر دانه درشت
2 فنجان بادام زمینی پوست کنده
2 و 1/2 فنجان شکر تصفیه شده ریز
6 عدد تخم مرغ بزرگ
1/2 فنجان آرد
3 قاشق غذا خوری کره ذوب شده
2 قاشق غذا خوری اسپرسو فوری (برای باترکریم قهوه)
2 قاشق غذا خوری آب جوش
1 فنجان شکر
3 قاشق غذا خوری آب
1 قاشق چای خوری عصاره وانیل
1 عدد تخم مرغ
1 عدد زرده تخم مرغ
4 قاشق غذا خوری کره در دمای اتاق
1/2 فنجان شیر (گاناش شکلات تلخ)
1/4 فنجان خامه زده شده
4 قاشق غذا خوری کره در دمای اتاق
227 گرم شکلات کم شیرین خرد شده
1/2 فنجان کره (روکش شکلاتی)
142 گرم شکلات نیمه شیرین خرد شده

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه کیک اپرا

  • 110 دقیقه
  • سرو 16
  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

اگر یکی از عاشقان کیک شکلاتی با طعم های ویژه ای از قهوه و مغزهای خوراکی هستید، کیک اپرا فرانسوی بهترین گزینه برای شماست. این کیک با دارا بودن چند لایه شامل کیک حاوی بادام با روکش قهوه و همراه با گاناش شکلات تلخ به لحاظ ظاهری بسیار شبیه به کیک چند لایه روسی است ولی مسلما تفاوت هایی مابین این دو کیک باعث تمایز آن ها می گردد. در این پست از دندی سایت تصمیم داریم تا شما را با طرز تهیه کیک اپرا بیشتر آشنا کنیم با ما همراه باشید.

کیک اپرا فرانسوی

بحث های زیادی در مورد این که دقیقا چه کسی این کیک را اختراع کرده است وجود دارد ولی آن چه واضح می باشد این است که بهترین نوع این کیک در شهر دالویو پخت می شود. البته در هر جایی که قرار داشته باشید این کیک ارزش صرف وقت برای آماده کردن آن را دارد. البته اگر در مورد انواع دیگر کیک شکلاتی علاقه مند به مطالعه بیشتر باشید می توانید از این پست بهره بگیرید.

در مورد تهیه کیک اپرا بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که اگر چه این کیک چند لایه است ولی این نباید برای شما ایجاد نگرانی نماید چون می توانید مرحل آن را به بخش های مختلف تقسیم نموده و به راحتی فرآیند آماده سازی آن را در پیش گرفته و شما را در ربنامه ریزی برای پخت کمک می نماید.

در مورد چیدمان کیک اپرا شما باید یک لایه کیک را بر روی یک سطح صاف قرار دهید. کیک بزرگتر را از میانه برش دهید ۳/۴ از باترکریم قهوه را روی کیک پخش نمایید. لایه دیگر کیک را روی آن قرار داده و سطح لایه دوم کیک را با گاناش شکلاتی بپوشانید. سپس آخرین لایه کیک را قرار داده و با مابقی باترکریم قهوه بپوشانید. در آخر تمامی کیک را با روکش شکلاتی پوشش دهید.

برای درست کردن رویه شکلاتی این کیک کافیست که کره را ذوب کرده و کاملا آن را از وجود ضایعات شفاف سازی کنید. شکلات را ذوب نموده و به محتویات کره آب شده اضافه نموده و آن را یک دست کنید. از این گاناش شکلاتی برای تزیین رویه کیک در مرحله آخر کیک استفاده خواهید نمود. بعد از ریختن گاناش باید کیک را در یخچال قرار داده و سپس اقدام به برش آن کنید تا برش های تمیز و دست نخورده ای داشته باشید.

مراحل

1
انجام شده

فر را از قبل با درجه حرارت 425 درجه فارنهایت روشن کنید. دو سینی فر را به اندازه 12 و 15 اینچی با کاغذ روغنی بپوشانید. سطح رویی کاغذ را با کره چرب نمایید. با استفاده از همزن برقی سفیده های تخم مرغ را هم زده و یک قاشق چای خوری شکر را به آن اضافه نموده و دوباره به هم زدن ادامه دهید تا زمانی که سفیده ها کاملا حجیم شده و شکرها در آن حل شوند. در یک کاسه جداگانه بادام زمینی و شکر ریز را همراه با تخم مرغ ها هم بزنید تا یک ترکیب کرم رنگ و کف مانندی ایجاد شود. آرد را به آرمی به این ترکیب اضافه نمایید.

2
انجام شده

حال خمیر بادام با سفیده های هم زده ترکیب نمایید. این ترکیب را به دو قسمت تقسیم نموده و در دو سینی بریزید. (البته می توانید در سینی بزرگتر دو سوم از مایه کیک را ریخته و بعد از پخت آن را از میانه برش دهید) سینی ها را به مدت 5 دقیقه در فر قرار دهید تا رویه آن ها بپزد. سطح رویه هر کیک را با لایه نازک و تمیز از کاغذ یا پارچه تمیز بپوشانید سپس آن را برگردانید. این حالت اجازه می دهد که کیک ها در زمان خنک شدن، از خشک شدن آن ها جلوگیری شود.

3
انجام شده

باترکریم قهوه

پودر اسپرسو و آب جوش را با م ترکیب نموده و کنار بگذارید. یک قابلمه متوسط را روی حرارت متوسط قرار دهید سپس 1 فنجان شکر، 3 قاشق غذا خوری آب و یک قاشق چای خوری عصاره وانیل را به آن اضافه کنید. از دماسنج برای دیدن دمای مواد قابلمه استفاده کنید. دمای 255 فارنهایت یا حالت شربت را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا خنک شود. در یک کاسه جداگانه تخم مرغ و زرده تخم مرغ را با همزن هم بزنید تا زمانی که به حالت کفی تبدیل شود. همان طور که دستگاه همزن کار ترکیب این مواد را انجام می دهد باید شهدی داغ را در یک مسیر صاف، ثابت و آرام به داخل کاسه همزن سر ریز نماید. کار هم زدن را با سرعت متوسط هم چنان ادامه دهید و سپس کره را به یکباره به آن اضافه نمایید. حال زمان آن رسیده که اسپرسو را به این مواد اضافه کنید. این ترکیب را آن قدر هم بزنید تا حجیم و پف دار شود.

4
انجام شده

گاناش شکلاتی

یک کاسه متوسط را بر روی حرارت متوسط قرار دهید. سپس شیر و خامه را بجوشانید. سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته و شکلات را به آن اضافه کنید این ترکیب را به مدت دو دقیقه هم بزنید تا مطمئن شویید کاملا یک دست شده اند. حال کره را اضافه کرده و دوباره به مدت 90 ثانیه این مواد را هم بزنید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
کیک شکلاتی آبنباتی
قبلی
طرز تهیه کیک شکلاتی آبنباتی مخصوص کریسمس
دسر موزاییکی
بعدی
طرز تهیه دسر موزاییکی
کیک شکلاتی آبنباتی
قبلی
طرز تهیه کیک شکلاتی آبنباتی مخصوص کریسمس
دسر موزاییکی
بعدی
طرز تهیه دسر موزاییکی