• خانه
  • دسر
  • طرز تهیه کیک ژله ای مجلسی با استفاده از روش ژله تزریقی
0 0
طرز تهیه کیک ژله ای مجلسی با استفاده از روش ژله تزریقی

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه کیک ژله ای مجلسی با استفاده از روش ژله تزریقی

  • متوسط

دستور پخت

اشتراک

روش ژله تزریقی یکی از زیباترین هنرهای آماده سازی دسرها می باشد. شما با کمک این روش می توانید به بهترین شکل پذیرای مهمانان خود باشید. فقط کافیست کمی خلاقیت به خرج دهید و آموزش هایی که در این پست قصد آموزش آن را داریم دقیقا انجام دهید تا یک کیک ژله ای مجلسی داشته باشید. با ما همراه باشید.

کیک ژله ای مجلسی

برخی از افراد برای درست کردن ژله تزریقی از ابزار آلات و سرنگ های مخصوص به این کار استفاده می کنند. در حالی که برخی از خانم های خانه دار سعی می کنند با کم ترین وسایل موجود از جمله نی و قاشق دست به کار شوند و هنر زیبایی را خلق کنند. در این پست ما سعی داریم به شما نوعی از طرز تهیه ژله تزریقی با سرنگ معمولی را  آموزش دهیم تا بتوانید این کیک ژله ای را آماده کنید.

برای دست یابی به بهترین نتیجه به شما توصیه می کنیم که از ژلاتین با کیفیت بالا استفاده کنید. برای درست کردن این کیک ژله ای مجلسی شما به ۱۶ گل با چهار رنگ مختلف نیاز خواهید داشت. ۱۱ گل با اندازه معمولی و ۵ گل با اندازه کمی کوچکتر خواهد بود. قبل از شروع به آماده سازی این کیک ژله ای سعی کنید تا الگوی کیک مورد نظرتان را بر روی کاغذ رسم نموده و بر روی رنگ های آن ها برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. به عنوان مثال ۶ عدد از گل های بزرگ با رنگ های یک در میان مرکز کیک را تشکیل داده و حول دایره بزرگتر با گل های یکی در میان بزرگ و کوچک پر خواهد شد.

آموزش ژله تزریقی

سعی کنید از رنگ های روشن تر برای این کیک ژله ای مجلسی استفاده کنید چرا که با گذر زمان رنگ ها پخش نشده و هم چنان کیفیت خود را حفظ می کنند. زمانی که شروع به تنظیم گل ها گرفتید بهتر است دو ظرف ژلاتین بی رنگ آماده کنید. اجازه دهید که به دمای اتاق و کمی گرم تر از آن باشند چرا که ژلاتین گرم تر باعث ذوب گل های شما شده و ژلاتین سردتر قابلیت طراحی را با دشواری مواجه می سازند. ساده ترین روش برای کنترل دمای ژله استفاده از یک آب گرم در زیر آن است تا با سرد شدن بیشتر کمی به آن آب گرم اضافه گردد. هم چنان که ژلاتین به صورت مایع است حباب های هوا را خارج سازید. دقت کنید که برای جدا کردن کاسه کوچکتر داخلی تنها مقدار کمی آب گرم کافیست که به درون آن بریزید. آب گرم ریخته به درون کاسه کوچک را با ملاقه برداشته و سپس آن را تکان دهید.

نکات خارج کردن ژله

برای خارج کردن کیک ژله ای مجلسی سعی کنید که یک ظرف بزرگ به اندازه ظرف محتوی ژله خود آماده کرده و آن را با آب گرم پر نمایید. این ظرف را در آب گرم به مدت چند لحظه قرار دهید. با کمک یک چاقو یا خلال آشپزخانه حاشیه ژله را جدا کنید. با تکان های بسیار ظریف سعی کنید ژله را جدا کنید. دقت کنید حرکات بسیار شدید باعث ترک برداشتن کیک ژله ای شما خواهند شد. هنگامی که حاشیه کیک کمی ذوب شده و شروع به حرکت نمود می توانید آن را به آرامی برگردانید. دقت کنید که این کاسه های شیشه ای بسیار سنگین بوده و ژله آن بسیار لغزنده خواهند بود.

در پست های گذشته شما را با طرز تهیه یک نوع کیک ژله ای دیگر با کیک و میوه آشنا نمودیم که مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود.

مراحل

1
انجام شده

بعد از ریختن کمی ژلاتین در کاسه بزرگتر یکی از گل های وارد مرکز دایره کنید. حال برای ثابت شدن آن می توانید کمی آن را در یخچال قرار دهید. بعد از ثابت شدن یک کاسه کوچکتر بر روی آن قرار دهید. این کاسه کوچک را با کمک چسب به کاسه بزرگتر ثابت کنید. کمی از ژلاتین را دوباره به کاسه بزرگتر اضافه کنید. سپس 5 عدد از گل های بزرگ را به کاسه بزرگ روانه کنید. برای این که گل ها کاملا در ژلاتین غوطه ور شوند، دوباره ژلاتین اضافه کرده و به یخچال منتقل نمایید. دقت کنید که نباید بیش از حد گل ها را در ژلاتین غوطه ور سازید. این کار تنها مانع از قرار گیری گل های کوچکتر خواهد شد. اگر ژلاتین بیش از حدی استفاده کرده اید می توانید آن ها را با قاشق از لابه لای گل ها خارج سازید. گل های لایه آخر را قرار داده و سپس ژلاتین اضافه کنید. دقت کنید که نباید بیش از حد این مایع را اضافه کنید چون باعث جابجایی بیش از حد گل های لایه آخر خواهد شد.

2
انجام شده

بعد از برداشتن کاسه کوچکتر می توانید جاهای خالی را با رنگ سبز و سفید به صورت برگ و شکوفه در آن تزریق کنید. حال می توانید از دسرهای خود یا حتی دسر موس به صورت لایه به لایه استفاده کنید و درون آن را پر نمایید. دقت کنید که لایه بیرونی ژله به اندازه کافی برای دربرگرفتن مواد انسجام داشته باشد. بدین منظور می توانید کمی دوباره به آن ژلاتین اضافه کنید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
کیک شیفون
قبلی
طرز تهیه کیک شیفون شکلاتی
ترشی بلال
بعدی
طرز تهیه ترشی بلال ساده
کیک شیفون
قبلی
طرز تهیه کیک شیفون شکلاتی
ترشی بلال
بعدی
طرز تهیه ترشی بلال ساده