0 0
طرز تهیه مافین توت فرنگی به صورت چیز کیک

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

1/4 پیمانه شکر قهوه ای
1 پیمانه آرد
1 قاشق چای خوری دارچین
1 پیمانه کره
1 پیمانه شکر سفید
1/2 پیمانه ماست
2 عدد تخم مرغ
2 قاشق چای خوری وانیل
1 قاشق چای خوری پکینگ پودر
1/2 قاشق چای خوری نمک
1/2 پیمانه توت فرنگی
150 گرم پنیر خامه ای
1 عدد زرده تخم مرغ
1 قاشق چای خوری جوش شیرین

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه مافین توت فرنگی به صورت چیز کیک

غذای:
  • 50 دقیقه
  • متوسط

  مواد لازم

  دستور پخت

  اشتراک

  با شروع فصل تابستان شما می توانید با میوه های خوشمزه این فصل دسر و خوردنی های خوشمزه ای را آماده کنید. یکی از میوه های بسیار خوشمزه توت فرنگی است. اغلب این میوه خوشمزه تنها برای تهیه مربای توت فرنگی به کار برده می شود در حالی که از این میوه می توان در دسرها و هم چنین شیرینی ها نیز استفاده کرد. شاید با خودتان تصور کنید که درست کردن شیرینی با این میوه کار دشواری است ولی در این پست ما قصد داریم تا شما را با نوعی شیرینی خوشمزه با این میوه به نام مافین توت فرنگی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

  اگر در فضای اجتماعی و اینترنت کمی بگردید متوجه خواهید شد که برای تهیه مافین توت فرنگی دستور تهیه های متنوعی وجود دارد ولی کمتر کسی به مافین توت فرنگی به شکل چیز کیک توجه می کند در حالی که این شیرینی یک نوع تردی خاصی برای خود دارد که اگر مشتاق چنین مدل هایی باشید می توانید از این شیرینی لذت ببرید.

  در پست های گذشته شما را با انواع مختلف چیز کیک ها هم چون چیز کیک یخچالی و چیز کیک ژاپنی آشنا نمودیم که در صورت تمایل می توانید از آن ها نیز بهره کافی را ببرید.

  مطابق با دستور پخت تمامی مافین ها باید از قبل قالب مافین برای پخت این شیرینی را آماده کنید.

  مراحل

  1
  انجام شده

  قبل از شروع به پخت مافین توت فرنگی باید فر را با درجه حرارت 425 درجه فارنهایت روشن کنیدتا گرم شود. سپس قالب مافین ها را با چرب کردن و قرار دادن کاغذ مخصوص مافین آماده کنید.

  2
  انجام شده

  آماده سازی روکش میوه ای

  در این مرحله در یک ظرف به مقدار 1/4 از شکر قهوه ای و نصف آرد و تمامی دارچین را اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید. کره را به 4 قسمت تقسیم نموده و 1/4 از آن را با چنگال در این مواد اضافه کنید و به همان صورت با چنگال مخلوط کنید.

  3
  انجام شده

  در ظرفی دیگر 1/2 از کره را با استفاده از دور بالای همزن خوب هم بزنید تا به صورت صاف و یک دست در بیاید. به آن نیمی از شکر سفید و 1/4 دیگر از شکر قهوه ای را اضافه نموده و آن را به مدت 2 دقیقه با همزن بزنید. در نهایت به این مواد ماست، تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید. با دور بالای همزن این مواد را مخلوط کنید تا یک دست شوند.

  4
  انجام شده

  در ظرفی دیگر آرد را با جوش شیرین و پکینگ پودر و نمک ترکیب کنید. در آخر توت فرنگی ها را هم با این مواد خشک مخلوط نمایید.

  5
  انجام شده

  آماده سازی چیز کیک

  برای درست کردن چیز کیک پنیر خامه ای را با 3 قاشق غذا خوری شکر و 1 قاشق چای خوری وانیل و زرده تخم مرغ مخلوط کنید. این مواد را با همزن خوب هم بزنید تا جایی که به حالت پف دار تبدیل شود.

  6
  انجام شده

  پر کردن قالب مافین

  در ابتدا برای پر کردن قالب مافین های از قبل آماده شده شما باید مقدار اندکی تقریبا به اندازه یک قاشق از مواد توت فرنگی به درون قالب های مافین بریزید. سپس مقداری از مواد روکش که قبلا آماده نموده اید و در نهایت از مواد چیز کیک بر روی آن بریزید. می توانید دوباره کمی از مواد کره ای روکش را هم بر روی چیز کیک بریزید. این قالب مافین ها را در ابتدا به مدت 5 دقیقه درون فر بگذارید. بعد از گذشت این مدت زمان درجه حرارت فر را بر روی 350 درجه فارنهایت تنظیم نموده و حدود 22 دقیقه زمان به پخت آن دهید تا کاملا پخته شوند.

  Fatemeh

  دیدگاه های دستورپخت

  هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
  قبلی
  طرز تهیه یخ در بهشت ساده و با طعم میوه
  سوفله مکا
  بعدی
  طرز تهیه سوفله مکا یک سوفله هیجان انگیز و جدید
  قبلی
  طرز تهیه یخ در بهشت ساده و با طعم میوه
  سوفله مکا
  بعدی
  طرز تهیه سوفله مکا یک سوفله هیجان انگیز و جدید