• خانه
  • آشنایی با نحوه پخت و آماده سازی مربای گل محمدی
0 0
آشنایی با نحوه پخت و آماده سازی مربای گل محمدی

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

1 کیلوگرم گل تازه
1/5 کیلوگرم شکر
3 لیوان آب

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

آشنایی با نحوه پخت و آماده سازی مربای گل محمدی

  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

گل محمدی گلی است که از آن گلاب گیری به عمل می آید و گلی بسیار معطر می باشد. اگر چه مربای گل محمدی به لحاظ اصلیت به تبریز تعلق دارد ولی امروزه می توانید شاهد پخت و حتی فروش آن در فروشگاه های مختلف باشید. با این وجود آماده سازی و تهیه مربای گل محمدی با دشواری چندانی همراه نیست و اگر فرصت کافی برای انجام این کار را داشته باشید می توانید به راحتی خودتان این کار را با گل های تازه برداشته شده انجام دهید. با این حال اگر به گل محمدی تازه هم دسترسی ندارید باز هم می توانید این کار را با نوع گل خشک انجام دهید در این صورت به میزان ۱۰۰ گرم گل خشک در این دستور استفاده کنید. ولی با این حال استفاده از گل طبیعی و تازه برای تهیه مربای گل محمدی مطلوب تر خواهد بود.

اگر قصد استفاده از گل خشک را برای تهیه مربای گل محمدی خشک دارید سعی کنید آن را دو تا سه ساعت قبل در آب سرد خیس کنید تا نرم شوند. برای این که از تلخ نبودن گل ها اطمینان یابید می توانید آن ها را در قابلمه حاوی آب ریخته و اجازه دهید تا کمی بجوشد. سپس آن را از صافی رد کنید و آب آن ها را بگیرید. سپس گل ها را در آب سردی بریزید و اجازه دهید تا چند ساعت باقی بماند سپس می توانید آن ها را بچشید و در صورت عدم تلخی شروع به پختن مربای گل محمدی کنید.

بعد از به قوام آمدن مربا از دم کنی استفاده کنید. این کار باعث می شود تا هم مربای خوش رنگ تری داشته باشید و هم این که شیره و گل ها به خوب در هم ادغام شوند.

اگر چه گلبرگ های صورتی رنگ از کیفیت مطلوب تری برای مربا شدن برخوردارند و بهتر است از آن ها استفاده کنید با این حال اگر گل محمدی شما از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و حتی بعد از پخته شدن هم رنگ زیبایی ندارد می توانید از چند قطره رنگ غذای خوراکی استفاده کنید.

در پست های گذشته شما را با نحوه آماده سازی آب آهک برای پخت مربای کدو حلوایی آشنا نمودیم که در صورت تمایل می توانید آن را مطالعه کنید.

مراحل

1
انجام شده

آماده سازی گل ها

بعد از پاک کرن گل های تازه گل محمدی و گذراندن مراحل تلخی زدایی گل ها می توانید برای پخت مربای گل محمدی اقدام کنید.

2
انجام شده

پخت

شکر را با آب بجوشانید. برای اطمینان از تمیز و عاری بودن شکر از وجود ضایعات می توانید شربت را از صافی رد کنید. سپس گل ها را درون قابلمه حاوی این شیره بریزید. قابلمه را بروی حرارت بگذارید بعد از به جوش آمدن حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا مربا به قوام بیاید. برای جلوگیری از شکرک زدن می توانید از کمی جوهر لیمو یا آب لیمو استفاده کنید. از مقادیر بسیار اندک برای ترش نشدن مربا استفاده کنید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
کلوچه خرمایی
قبلی
طرز تهیه کلوچه خرمایی مخصوص ماه رمضان
دسر موهیتو
بعدی
طرز تهیه دسر موهیتو یک دسر خنک و خوشمزه
کلوچه خرمایی
قبلی
طرز تهیه کلوچه خرمایی مخصوص ماه رمضان
دسر موهیتو
بعدی
طرز تهیه دسر موهیتو یک دسر خنک و خوشمزه