• خانه
  • دسر
  • طرز تهیه موس شکلاتی سه لایه مجلسی
0 0
طرز تهیه موس شکلاتی سه لایه مجلسی

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

تنظیم مواد:
50 گرم پودر شکر
280 گرم شیر داغ
300 گرم خامه
1 قاشق چای خوری نشاسته ذرت
75 گرم شکلات تخته ای تلخ
75 گرم شکلات تخته ای سفید
75 گرم شکلات تخته ای شیری
1 قاشق سوپ خوری پودر ژلاتین
3 عدد تخم مرغ

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه موس شکلاتی سه لایه مجلسی

  • سرو 8
  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

موس ها یکی از دسرهای پرطرفدار به شمار می روند که اغلب افراد آن را با موس شکلاتی می شناسند. ولی اکثرا هم برای آماده سازی و تهیه این دسر بسیار خوشمزه به نوع موس ساده شکلاتی بسنده می شود ولی ما در این پست قصد داریم تا شما را با نوعی از دسر موس مجلسی آشنا کنیم که بتوانید خلاقیت خود را با آن بیشتر نشان دهید پس با ما همراه باشید.

موس شکلاتی سه لایه

برای تهیه این موس شکلاتی به شکل سه لایه شما دو روش در پیش روی خود خواهید داشت این که می توانید آن را در یک قالب مستطیلی شکل آماده نموده و سپس آن را برگردانید و با اندازه دلخواه برش بزنید و یا این که همانند موس شکلاتی ساده آن ها را در قالب های جداگانه برای هر نفر آماده کنید. دقت کنید که در مدل اول شما به یک قالب مستطیلی شکل با گنجایش ۴ پیمانه از مایعات نیاز خواهید داشت که باید این قالب را با کاغذ روغنی خود بپوشانید تا بتوانید در هنگام سرو کردن قادر به برگرداندن آن باشید. ولی در مدل دوم نیازی به این قالب مستطیلی نیست و می توانید از هر قالبی بدین منظور استفاده کنید.

نکته دیگری که باید در تهیه موس شکلاتی به آن دقت کنید این است که نیازی نیست که لایه ها را براساس دستور بچینید بلکه می توانید به دلخواه و سلیقه خودتان ترتیب و ترکیب بندی رنگ ها را انتخاب نمایید و یا حتی به تعداد لایه ها بیفزاید و یا از آن کم کنید و در نهایت هر طعمی را می توانید جایگزین این مواد کنید از قبیل پودر قهوه، که در این صورت به مقدار حدود ۱ قاشق چای خوری از آن کافی می باشد.

در پست های گذشته شما را با انواع دیگری از مدل های موس آشنا نمودیم که از آن جمله موس انار پر شده در دونات می باشد که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید.

مراحل

1
انجام شده

آماده سازی ژلاتین و شکلات

پودر ژلاتین را به همراه سه قاشق سوپ خوری آب گرم به روش بن ماری حل کنید. هر یک از شکلات ها را نیز به همین شیوه در ظروفی جداگانه آب کنید.

2
انجام شده

در ظرفی دیگر زرده های تخم مرغ را به همراه پودر شکر هم بزنید تا سفت و سفید و کشدار شود. سپس به آرامی شیر داغ را روی این زرده ها بریزید و مدام هم بزنید تا صاف و یک دست شود. این مایه را به روش بن ماری هم بزنید تا غلیظ شود. البته می توانید از حرارت بسیار ملایم هم بدین منظور استفاده کنید و در این حالت باید مراقب نجوشیدن مایه تان نیز باشید.

3
انجام شده

مایه غلیظ شده را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا کمی خنک شود. بعد از کمی خنک شدن مایع ژلاتین و خامه را به آن ها اضافه کنید. این مواد را تا جایی هم بزنید که کاملا یک دست شوند. حال باید این مایه را به سه قسمت تقسیم کنید. به یک قسمت شکلات تلخ، به قسمتی شکلات سفید و به مابقی شکلات شیری اضافه کنید. هر مایه را به صورت مجزا مخلوط کنید تا جایی که یک دست شوند.

4
انجام شده

سفیده های تخم مرغ را به همراه نشاسته ذرت هم بزنید تا کاملا سفید شوند. حال باید مایه سفیده را به سه قسمت تقسیم کنید. 1/3 از آن را به مایه شکلاتی مورد نظر اضافه کنید. این قسمت را در ادامه باید در ظرف بریزید و سطح آن را صاف نموده و در یخچال قرار دهید تا کاملا بسته شود.
نکته: 2/3 مابقی سفیده تخم مرغ را در این مدت زمان در یخچال قرار دهید و دو مایه شکلاتی در بیرون از یخچال و در فضای اتاق بگذارید.

5
انجام شده

بعد از بسته شدن لایه اول به همین ترتیب دو لایه دیگر را آماده کنید. و بر روی هر لایه ریخته و در یخچال قرار دهید. اگر از قالب مستطیلی برای تهیه موس شکلاتی سه لایه استفاده می کنید در این مرحله می توانید آن را برگردانید و بعد از برگرداندن کاغذ روغنی را به آرامی از آن جدا کنید. در غیر این صورت می توانید تنها با شکلات تخته ای فرم گرفته یا کمی رنده شکلات سفت، آن را تزیین نمایید و بالافصه سرو نمایید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
آبدوغ خیار
قبلی
طرز تهیه آبدوغ خیار ساده و خنک مخصوص فصول گرم سال
همبرگر با سویا
بعدی
طرز تهیه همبرگر با سویا یک همبرگر گیاهی و ارزان
آبدوغ خیار
قبلی
طرز تهیه آبدوغ خیار ساده و خنک مخصوص فصول گرم سال
همبرگر با سویا
بعدی
طرز تهیه همبرگر با سویا یک همبرگر گیاهی و ارزان