0 0
میگو با خمیر مخصوص به سبک ژاپنی

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

2 پیمانه آرد گندم
1 عدد تخم مرغ درشت
1 پیمانه ماست غلیظ
1/2 قاشق سوپ خوری شکر
1/2 قاشق سوپ خوری جوش شیرین
1 قاشق مربا خوری پکینگ پودر
2 قاشق سوپ خوری روغن آب کرده

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

میگو با خمیر مخصوص به سبک ژاپنی

  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

پخت و آماده سازی میگو به سبک های مختلف مانند میگو پفکی یا میگو سوخاری جزو محبوب ترین مدل های آماده سازی این ماهی محسوب می شود. اما امروزه چند روش جدید به آن ها اضافه شده است از جمله میگو با خمیر بنیه یا یک دستور جدید پخت میگو با خمیر مخصوص به سبک ژاپنی که ما در این پست قصد آموزش آن را به شما داریم با ما همراه باشید.

میگو با خمیر مخصوص

در پست های گذشته شما را با طرز تهیه خمیر بنیه برای آماده سازی میگو با خمیر بنیه آشنا نمودیم که در صورت علاقه مندی می توانید آن را نیز مطالعه کنید ولی خمیر مورد آموزش ما در این پست نوعی خمیر ژاپنی می باشد که بد نیست آن را نیز امتحان کنید. در این دستور میگو با خمیر توجه به چند نکته شما را در آماده سازی راحت تر این غذا یاری خواهند کرد.

  • مقدار آرد مورد استفاده در تهیه این خمیر یک میزان پایه بوده و در صورت چسبندگی خمیر می توانید از کمی آرد بیشتر استفاده نمایید.
  • برای آماده سازی میگو باید فلس میگو درشت را بگیرید سپس پشت آن را با چاقوی تیزی برش دهید و روده های آن خارج سازید سعی کنید این فرآیند را به دقت انجام دهید طوری که دم میگو قطع نشود.
  • بعد از آماده سازی خمیر بر روی میز آشپزی باید میگو از ناحیه سر وسط دایره خمیر قرار دهید و اطراف خمیر را به طرف دم جمع کنید و فشار دهید تا میگو کاملا در خمیر پوشانده شود ولی دم آن باید بیرون باقی بماند. دقت کنید خمیر را در ناحیه دور دم فشار دهید تا خمیر باز نگردد و کاملا صاف شود.
  • تمامی میگو با خمیر را بدین ترتیب باید آماده نمایید. سپس در روغن مایع با حرارت ملایم سرخ نمایید.
  • در این دستور میگو با خمیر هم شما در انتهای کار شاهد میگو پفکی های خوشمزه ای خواهید بود.
  • اگر قبلا میگو سوخاری را آماده کرده اید و حال می خواهید آن را گرم کنید بهتر است ظرف محتوی میگوها را ۲ تا ۳ دقیقه در فر با درجه حرارت ملایم قرار دهید.

مراحل

1
انجام شده

در یک ظرف ماست و شکر و کمی نمک و روغن آب کرده و هم چنین تخم مرغ ها را خوب مخلوط کنید. به این مواد جوش شیرین، پکینگ پودر و ماست را اضافه نمایید و تا زمانی که کاملا یکنواخت شوند آن ها را هم بزنید. آرد را کم کم به این مواد اضافه نمایید و آن ها را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر لطیف حاصل گردد. اجازه دهید این خمیر لطیف به مدت 2 تا 3 ساعت استراحت نماید.

2
انجام شده

بعد از آماده سازی میگو خمیر آماده شده را به دو تا سه قسمت تقسیم نمایید. بر روی میز کار کمی آرد پاشی کنید و خمیر را با وردنه بر روی آن باز کنید. می توانید از دهانه یک استکان برای ایجاد دایره های کوچک بر روی خمیر استفاده کنید. طبق روش گفته شده میگو ها را در خمیر قرار داده و آن ها را آماده سازید. آن ها را در روغن قرار داده و تا زمانی که هر طرف آن ها کاملا طلایی شده و پف نماید آن ها را سرخ نمایید. آن ها را می توانید در صافی قرار دهید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
کیش لورن
قبلی
طرز تهیه کیش لورن فرانسوی با ژامبون
کانلنی
بعدی
طرز تهیه کانلونی به طریقه چینی
کیش لورن
قبلی
طرز تهیه کیش لورن فرانسوی با ژامبون
کانلنی
بعدی
طرز تهیه کانلونی به طریقه چینی