0 0
طرز تهیه کوفته تبریزی خوشمزه به همراه نکات ریز پخت آن

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

تنظیم مواد:
متوسط 1 عدد پیاز
3 عدد تخم مرغ پخته
500 گرم گوشت بدون استخوان
مقداری زرشک
1 پیمانه برنج
1 پیمانه لپه
به مقدار لازم روغن
به مقدار لازم نمک و فلفل
1 قاشق سوپ خوری آرد نخود
5 عدد گردو

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه کوفته تبریزی خوشمزه به همراه نکات ریز پخت آن

  • سرو 7
  • سخت

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

همان طور که اسمش پیداست این غذا به خطه آذربایجان و علی الخصوص تبریز تعلق دارد. برای پخت خوب کوفته تبریزی شما نیاز به کمی مهارت آشپزی خواهید داشت تا کوفته های شما از هم وا نرود و از طرفی سفت و یا بیش از نرم و بی مزه نباشد. بنابراین ما تصمیم گرفتیم تا شما را با این نکات بسیار ریز پخت کوفته تبریزی بیشتر آشنا کنیم با ما همراه باشید.

  • برای خوشمزه تر شدن هر چه بیشتر کوفته تبریزی می توانید کمی پیازچه، ترد خرد شده و یا مرزه خرد شده در داخل مواد کوفته استفاده کنید. البته نوع اصیل کوفته تبریزی هم با این روش طبخ می شود.
  • برای تهیه آب کوفته تبریزی یا همان سسی که قرار است کوفته ها در آن بپزند می توانید در قابلمه مورد نظر برای پخت کوفته ها کمی پیاز تفت دهید و در هنگام تفت دادن به زردچوبه اضافه کنید. کمی که پیازها طلایی شدند می توانید به آن رب گوجه فرنگی اضافه کنید و اجازه دهید تا سرخی رنگ رب خوب آشکار شود. در نهایت یک پیمانه آب به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا به جوش بیاید. سپس حرارت را کم کنید و اجازه دهید این آب به آرامی بجوشد چون نباید کوفته ها در آب در حال جوشش وارد شوند چون سریعا از هم وا می روند.
  • بعد از به جوش آمدن باید دقت کنید که در هنگام قرار دادن کوفته ها در درون این آب بهتر است تا کمر در درون آب قرار بگیرند.
  • برای این که سس کوفته ها یا همان آب خوشمزه تر باشد می توانید ۱۰۰ گرم دنبه را آسیاب کرده و به مدت ۵ دقیقه با حرارت ملایم سرخ کنید و در آب کوفته ها بپزید.
  • هنگامی که گلوله ها را در دستان شکل می دهید بهتر است از کمی آب استفاده کنید تا مایه کوفته تبریزی به دست تان نچسبد.
  • می توانید از زرشک هم در سس کوفته تبریزی و هم در داخل کوفته ها استفاده کنید.

مراحل

1
انجام شده

آماده سازی

در ابتدا باید گوشت کوفته را آماده کنید برای این کار می توانید از میکسرها استفاده کنید. لپه های پخته شده را هم مانند گوشت آسیاب کنید. برنج را پاک کرده و با کمی نمک و زردچوبه در ظرفی بریزید و همراه با کمی آب اجازه دهید تا نیم پز شود. بعد از نیم پز شدن آن ها را هم مانند لپه ها آسیاب کنید تا به صورت پوره در بیاید. حال باید این سه ماده را همراه با یک عدد پیاز خام پوره شده با هم مخلوط کنید و دوباره و این بار با هم آن ها را آسیاب کنید. آرد نخود را با کمی ادویه به این مواد اضافه کنید. می توانید برای این که مواد کوفته اسنجام داشته باشند یک گردو را آسیاب کرده و به این مواد اضافه کنید. سپس با دست شروع به ورز دادن این مواد کنید.

2
انجام شده

پختن

از مایه کوفته برداشته و در کف دست باز کنید و سپس یک عدد تخم مرغ پخته، آلو بخارا، کمی پیاز سرخ کرده و گردو داخل آن بگذارید. به آرامی لبه های کوفته را جمع کرده و تمامی روزنه های آن را ببندید. آب کوفته را به جوش بیاورید و سپس به آرامی کوفته ها را در آن قرار دهید. و با حرارت ملایم اجازه دهید تا بپزد کمی که رویه کوفته ها خودشان را گرفتند و سفت شدند می توانید آن ها را برگردانید. زمان پخت دو طرف کوفته 20 دقیقه با حرارت متوسط می باشد.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
گوشفیل
قبلی
طرز تهیه گوشفیل خانگی یک شیرینی خوشمزه ماه رمضان
کلوچه خرمایی
بعدی
طرز تهیه کلوچه خرمایی مخصوص ماه رمضان
گوشفیل
قبلی
طرز تهیه گوشفیل خانگی یک شیرینی خوشمزه ماه رمضان
کلوچه خرمایی
بعدی
طرز تهیه کلوچه خرمایی مخصوص ماه رمضان