• خانه
  • کیک
  • طرز تهیه یک کیک بسیار راحت به نام کیک زوکوتو
0 0
طرز تهیه یک کیک بسیار راحت به نام کیک زوکوتو

در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

یا می توانید این نشانی اینترنتی را کپی و به اشتراک بگذارید

مواد لازم

تنظیم مواد:
1 ورقه کیک اسفنجی کم عمق با ابعاد 30*25 سانتی متری
2 پیمانه خامه
1/2 پیمانه شیر
90 گرم بادام بو داده و شکلات خرد شده
3/4 پیمانه میوه خشک خرد شده
100 گرم شکلات سیاه آب شده
70 گرم فندق بو داده خرد شده
به مقدار لازم پودر کاکائو و پودر قند جهت تزیین

نشان کردن دستور پخت

شما نیاز دارید به ورود یا ثبت نام برای نشان کردن/مورد علاقه این محتوا.

طرز تهیه یک کیک بسیار راحت به نام کیک زوکوتو

  • سرو 6
  • متوسط

مواد لازم

دستور پخت

اشتراک

کیک زوکوتو یک کیک بسیار راحت می باشد که بدون پخت کیک اصلی تنها با داشتن کیک اسفنجی آماده و یا باقی مانده های یک کیک اسفنجی می توانید آن را در خانه آماده کنید. البته می توانید از صفر تا صد این کیک را خودتان انجام دهید. در این صورت باید با طرز تهیه کیک اسفنجی آشنا باشید. کیک اسفنجی با پخت چندان دشواری همراه نخواهد بود بنابراین از این بابت نیز می توانید به راحتی و بدون هیچ دردسری شروع به آماده سازی کیک زوکوتو نمایید. برای تهیه کیک زوکوتو شما تنها باید یک قالب بدین منظور تهیه کنید. در اینجا شما به یک قالب گودی با گنجایش تقریبی ۶ پیمانه نیاز خواهید داشت. شما کیک اسفنجی را به تکه هایی موازی برش خواهید زد به طوری که گوشه های بالایی به صورت مورب باشند. چرا که در هنگام چینش در کف قالب شما باید قسمت باریکتر سر تکه های کیک را در مرکز قالب قرار دهید تا به خوبی این تکه ها در کنار یکدیگر جفت شوند و فضای خالی در بین آن ها وجود نداشته باشد. این مرحله کمی به دقت نیاز دارد چرا که وجود فضای خالی در بین این برش ها باعث بیرون ریختن محتویات درونی کیک خواهد شد. در مورد کیک زوکوتو باید به این نکته توجه داشته باشید که حفره داخلی آن نیز با محتویات شکلاتی پر خواهد شد. بنابراین یک کیک با نمای ۳ لایه داخلی خواهید داشت. دقت کنید به دلیل این که کیک زوکوتو از محتویات خامه ای تشکیل یافته و به مدت یک شبانه روز در یخچال قرار گرفته بنابراین باید آن را قبل از آب شدن خامه ها در دمای اتاق به صورت سرد سرو نمایید. برای تزیین این کیک می توانید با استفاده از مقوا یا کاغذ هر برش کیک را با پوششی از پودر کاکائو و پودر قند به صورت یک در میان تزیین نمایید. البته این یک روش پیشنهادی است و شما می توانید از ژله یا مواد دیگری هم بر روی آن ها استفاده کنید. برای چسباندن برش های کیک اسفنجی در صورت عدم دسترسی به شیر، کمی آب میوه هم می تواند گزینه مناسبی برای تر کردن کیک های اسفنجی باشد.

از ایده زوکوتو می توانید برای آماده سازی دسر هم استفاده کنید.

در پست های گذشته شما را با ایده های جالب تزیین کیک هم چون کیک زبرا، کیک با نمای مرمر یا نمای کهکشان آشنا نمودیم که می توانید در صورت علاقه مندی مطالعه نمایید.

مراحل

1
انجام شده

آماده سازی قالب کیک

کف قالب مورد نظر را با کاغذ روغنی مخصوص بپوشانید. سپس باید کیک اسفنجی مورد نظرتان را به 12 قسمت مساوی برش دهید. سپس بر روی هر تکه از کیک ها کمی شیر مالیده و آن ها را در کف قالب بچینید. پس از چیدن کیک ها دوباره بر روی آن ها کمی شیر بمالید و آن ها را تر کنید.

2
انجام شده

آماده سازی محتویات درونی

در یک ظرف خامه را خوب هم بزنید تا غلیظ شده و یکدست گردد. آن را به دو قسمت تقسیم کنید. در نصف خامه شما باید محتویاتی هم چون بادام، شکلات و میوه های خشک را اضافه کنید. این ترکیب حاصل را بر روی لایه های کیک پخش کنید. حفره داخلی کیک را هم چنان خالی بگذارید. در نیمه دیگر خامه شما باید شکلات آب شده که قبلا خنک شده را به همراه فندق ها اضافه کنید و خوب آن ها را مخلوط نمایید. این ترکیب را در حفره میانی کیک بریزید و روی آن را صاف و یک دست کنید.

3
انجام شده

قرار دادن در یخچال

رویه کیک را با پوشش پلاستیکی بپوشانید و به مدت شب تا صبح در یخچال قرار دهید. حال وقت آن رسیده که کیک را سرو نمایید. برای این کار در ظرف مورد نظر کیک را برگردانید.

Fatemeh

دیدگاه های دستورپخت

هنوز هیچ نظری برای این دستور وجود ندارد، برای ارسال نظر خود از فرم زیر استفاده کنید.
کوفته مرغ
قبلی
طرز تهیه کوفته مرغ سرخ کرده و ساده
فالوده طالبی
بعدی
طرز تهیه فالوده طالبی
کوفته مرغ
قبلی
طرز تهیه کوفته مرغ سرخ کرده و ساده
فالوده طالبی
بعدی
طرز تهیه فالوده طالبی